POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Bawili się na integracyjnym balu

Prawie dwustu uczestników z ośrodków z Wodzisławia Śląskiego, Połomi, Gorzyc, Rybnika, Bielska Białej, Knurowa i Jastrzębia-Zdroju bawiło się na Integracyjnym Balu Karnawałowym, który odbył się wczoraj w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach.  

Bal od lat przynosi radość osobom z niepełnosprawnością. – Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Tutaj każdy jest równy. Każdy z nas przebiera się w stroje, dlatego bal jest doskonałą okazję do wykazania się pomysłem na przebranie  – mówi Andrzej Pałka, dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śl.

O wspaniałą zabawę oraz dobrą atmosferę zadbał DJ, który na początek zaprosił wszystkich zabranych do odtańczenia poloneza. W pierwszej parze zatańczyli starosta Leszek Bizoń oraz Karolina Końka, dyrektor ośrodka „Perła, a w kolejnej Krystyna Kuczera, członek Zarządu Powiatu i Andrzej Pałka. Po oficjalnej części nie trzeba było długo czekać, aż skoczna muzyka porwie wszystkich do tańca. W przerwach pomiędzy muzyką, organizatorzy zadbali o kolejne atrakcje. Były konkursy i zabawy. Nagrodzono też najlepsze kostiumy, a tych nie brakowało. Na parkiecie królowały kolorowe stroje i wymyśle fryzury. Byli jaskiniowcy, wampiry czy postacie z bajek. Wszyscy bawili się znakomicie.

Jak podkreśla Karolina Końka, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia Perła w Wodzisławiu Śl., dobra zabawa jest też formą terapii. – Nasi podopieczni podczas balu mogą się skupić na fajnej zabawie i integracji, nawiązać nowe znajomości, zapomnieć o problemach.