Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Barwy Jesieni w Oazie Aktywności - zaproszenie - Powiat Wodzisławski

Barwy Jesieni w Oazie Aktywności – zaproszenie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. wspólnie z powiatowymi instytucjami pomocy społecznej zaprasza we wtorek, 12 października, do "Oazy Aktywności" w Wodzisławiu Śl.,. gdzie odbędzie się plenerowe wydarzenie pod nazwą "Barwy Jesieni w Oazie Aktywności".

serce wycięte w jesiennym liściu klonu

Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne impreza ma mieć charakter festynu na świeżym powietrzu, podczas którego zaprezentują się mieszkańcom niektóre jednostki pomocowe powiatu, jak Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła”, Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszek, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl.i inne. Promowany będzie też wolontariat, jaki od kilkunastu lat świadczony jest przez uczniów I LO w Wodzisławiu Śl. na rzecz podopiecznych jednostek pomocowych, a także idea rodzicielstwa zastępczego.

Podczas spotkania podpisane zostanie również porozumienie o współpracy pomiędzy PCPR a jastrzębskim wydziałem nauk społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Dzięki niemu pracownicy powiatowych instytucji pomocowych będą mogli korzystać z fachowej wiedzy pracowników naukowych uczelni. Z kolei studenci zyskają niepowtarzalną okazję do realizacji praktyk, staży oraz wolontariatu w instytucjach zajmujących się bezpośrednią pomocą ludziom.

W programie również m.in. stoiska promocyjne poszczególnych jednostek, program artystyczny w wykonaniu młodzieży, konkursy i zabawy dla uczestników.

Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy do „Oazy Aktywności” w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wałowej 30.