Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Barbórkowe zwiedzanie sztolni w PCKU i inne atrakcje z okazji Dnia Górnika - Powiat Wodzisławski

Barbórkowe zwiedzanie sztolni w PCKU i inne atrakcje z okazji Dnia Górnika

Jak co roku, z okazji zbliżającej się Barbórki, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zaprasza mieszkańców regionu na darmowe rodzinne zwiedzanie sztolni.

Dni Otwarte Sztolni odbędą się 6 – 7 grudnia w godzinach od 9.00 do 14.00. Impreza organizowana jest cyklicznie od 11 lat i stanowi ciekawą propozycję spędzenia górniczego święta. Zwiedzanie sztolni to duże przeżycie zwłaszcza dla dzieci, które w jej wnętrzach mogą doświadczyć atmosfery kopalni, obejrzeć maszyny i urządzenia górnicze, a nawet spotkać Skarbnika.

Dzień Górnika w galerii Karuzela

4 i 6 grudnia w galerii Karuzela w Wodzisławiu Śląskim społeczność Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego zaprezentuje szereg atrakcji związanych z Dniem Górnika. W programie przewidziano kącik dla dzieci z kolorowankami i możliwością sklejenia czapki górniczej. Zabawa będzie odbywać się pod okiem Karolinki i towarzyszących jej górników w strojach galowych. Ponadto odbędą się warsztaty z tworzenia dekoracji świątecznych, a także będzie można skorzystać z masażu rąk w wykonaniu słuchaczy placówki.

Wystawa i warsztaty w galerii Focus Mall w Rybniku

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego jest jednym z partnerów akcji „Górnicze tradycje w Focus Mall Rybnik”. W ramach akcji eksponaty placówki (m.in. wózek węglowy, metanomierze, lampki górnicze, mundur, sztandar KWK 1 Maja) stanowią część wystawy organizowanej z okazji Dnia Górnika przez rybnickie centrum handlowe. Dodatkową atrakcję stanowią prace plastyczne ubiegłorocznych laureatów konkursu „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”. Wystawa trwa od 17 listopada do 4 grudnia. Ponadto 4 grudnia w godzinach 16:00 – 19:00 w Focus Mall placówka prowadzić będzie warsztaty i animacje dla dzieci związane z górnictwem.

Osoba do kontaktu:

Bożena Rączka, dyrektor PCKU, tel. 32 455 35 93