POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Bal maskowy w Czyżowicach

Karnawał to czas organizacji balów i hucznych zabaw. Z okazji do świetnej zabawy korzystają także osoby niepełnosprawne. Wczoraj w Czyżowicach odbył się Karnawałowy Bal Maskowy zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia "Perła" w Wodzisławiu Śl.

Tradycja organizowania balu sięga już 9 lat. Impreza od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem oraz chęcią udziału w niej nie tylko osób niepełnosprawnych, ale także osób starszych i samotnych.  Co roku w zabawie uczestniczą podopieczni z ośrodków z Bielska Białej, Niedobczyc, Knurowa, Tychów, Rybnika, Gorzyc i Wodzisławia Śl.

– Również i w tym roku frekwencja dopisała. Ponad 200 uczestników bawiło się na Karnawałowym Balu Maskowym – mówi Renata Hernik, Kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia „PERŁA”.

Były tańce, konkursy i zabawy, a na sali panowała niezwykle wesoła atmosfera. Uczestnicy w kolorowych strojach bawili się w rytm muzyki, którą zapewnił zespół muzyczny. Bal zainaugurowany został odtańczeniem poloneza.

Podczas balu odbywały się liczne konkursy oraz loterie fantowe z nagrodami. Tradycyjnie,  jak co roku,  każdy uczestnik mógł się wykazać pomysłem na oryginalne przebranie, a najlepsze kostiumy zostały nagrodzone. Na wszystkich czekał także ciepły posiłek, przekąski oraz napoje.

Jak podkreślają organizatorzy, ważnym aspektem imprezy jest integrowanie i umacnianie więzi wśród osób niepełnosprawnych oraz starszych i samotnych. Niesamowitą satysfakcję wywołuje uśmiech i radość osób, którym mogą pomagać.