Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski ARTYSTĄ KAŻDY BYĆ MOŻE – II plener malarski dla niepełnosprawnych - Powiat Wodzisławski

ARTYSTĄ KAŻDY BYĆ MOŻE – II plener malarski dla niepełnosprawnych

Około 200 osób z niepełnosprawnością wzięło udział w plenerze malarskim, zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl.

„Zanim zniknie pod wodą” – to tytuł tegorocznego pleneru artystycznego, który odbył się 21 maja w Bukowie.
W tym roku zainteresowanie imprezą było ogromne. Niepełnosprawni artyści z całego powiatu  przez kilka godzin przy pomocy różnych technik malarskich, przenosili na papier piękne i ciekawe miejsca Bukowa – mówi Andrzej Pałka, dyrektor Warsztatu.

Malowali między innymi drewnianą kapliczkę Matki Bożej Różańcowej czy Mini Zoo. Dodatkową atrakcją imprezy był wspólny piknik, w którym na zaproszenie organizatorów uczestniczył Jerzy Rosół, Starosta Powiatu Wodzisławskiego poprzedniej kadencji.

Organizacja pleneru pozwoliła na realizację zamierzonego celu jakim była integracja uczestników. – Osoby niepełnosprawne miały również okazję wyrazić siebie oraz odkryć i rozbudzić twórcze pasje – podkreśla dyrektor.

Impreza dofinansowana była ze środków Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.