Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Anioły w twórczości Stanisławy Wojtyny" - Powiat Wodzisławski

"Anioły w twórczości Stanisławy Wojtyny"

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej "ART Wladislavia" zaprasza na wystawę "Anioły w twórczości Stanisławy Wojtyny", którą można zobaczyć w siedzibie Towarzystwa w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 11:00 do 16:00.

Zobaczyć niebo na wodzisławskim rynku Starego Miasta.

Znakomita malarka związana jest od ponad półwiecza z grodem nad Leśnicą. Urodzona w okolicach Bochni, ukończyła znane Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Wiśniczu Dolnym. Jej malarstwo wyróżnia się własnym stylem i swobodą w posługiwaniu się różnymi technikami malarskimi. Posiada bogaty dorobek artystyczny, który prezentowała na ponad 70-ciu wystawach indywidualnych oraz setkach zbiorowych prezentacjach.  Pani Stanisława należy między innymi do znanej Grupy Artystycznej „Konar”. Uhonorowana została za twórczość przez Krajową Radę Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury  w Warszawie. Jest autorką  tomiku wierszy „Ekologiczny grzech” wydanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej i Urząd Miasta  Wodzisławia  Śląskiego. Jej wiersze nagrodzone zostały na Sejmiku Poetyckim w Bukownie oraz Bielsku. Maluje na płótnie, drewnie, sklejce i szkle, ale i na kartonie. Słynie też z oryginalnych kolaży. Łączy farbę z koralikami, zasuszonymi kwiatami, muszelkami, włóczką.