Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Aktywny samorząd – trwa nabór wniosków - Powiat Wodzisławski

Aktywny samorząd – trwa nabór wniosków

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. przyjmuje wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

W ramach Modułu II przyjęte zostały dwa terminy przyjmowania wniosków:

• do 30 marca 2014 roku
  • do 30 września 2014 roku

W ramach Modułu I wnioski będą przyjmowane w systemie ciągłym

• od 1 kwietnia do 30 września 2014 roku.

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w następujących obszarach wsparcia:

Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, w tym:
Obszar A – likwidacja bariery transportowej:

• Zadanie 1 – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
  • Zadanie 2 – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:

• Zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
  • Zadanie 2 – dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu  sprzętu elektronicznego  i oprogramowania,

Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:

• Zadanie 1 – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • Zadanie 2 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • Zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne  rozwiązania techniczne
  • Zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny,

Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd” należy pobrać i złożyć w Sekcji Wsparcia Specjalistycznego, Interwencji Kryzysowej i Rehabilitacji Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląski przy ul. Wałowej 30, pokój 14.

Informacje można uzyskać także na stronie internetowej www.pcpr-wodzislaw.pl (zakładka „Aktywny samorząd”).

Program jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.