Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Akcja „Zima” w powiecie wodzisławskim - Powiat Wodzisławski

Akcja „Zima” w powiecie wodzisławskim

Spadł pierwszy śnieg. Na drogach administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. cały czas prowadzona jest czynna akcja zimowego odśnieżania dróg. Służby dyspozytorskie działają 24 godziny na dobę, prowadząc stały monitoring warunków atmosferycznych.

Powiatowe drogi odśnieża i posypuje 6 piaskarko-solarek wyposażonych w system lokalizacyjny GPS oraz jeden ciągnik z rozrzutnikiem materiałów uszarstniających. W akcji wykorzystywany jest także zakupiony przed rokiem sprzęt, czyli ciągnik rolniczy, którzy służy do załadunku materiałów oraz posypywarka soli i piasku, a także najnowszy nabytek drogowców – pług odśnieżający do traktorka. Przy odśnieżaniu powiatowych dróg pracują również 3 firmy, z którymi Powiatowy Zarząd Dróg zawarł umowy na świadczenie usług zimowego utrzymania dróg. Na walkę ze skutkami niesprzyjającej aury zabezpieczono 1200 ton soli, 42 ton soli workowanej i 300 ton piasku. Obszar działania podzielony jest, podobnie jak przed rokiem, na siedem rejonów.

Powiatowy Zarząd Dróg objął na terenie powiatu wodzisławskiego zimowym utrzymaniem 189,3 km dróg powiatowych, co stanowi 92% wszystkich administrowanych dróg. Wyjątkiem jest gmina Radlin, z którą powiat zawarł odrębne porozumienie w zakresie zimowego i letniego utrzymania dróg powiatowych.

Wszelkie interwencje dotyczące odśnieżania dróg powiatowych (wykaz dróg dostępny jest TUTAJ) można zgłaszać do dyżurnego akcji „Zima” pod niżej podanymi numerami kontaktowymi:

tel. stacjonarny (całodobowo, 7 dni w tygodniu): 32 451-76-07
tel. komórkowy (całodobowo, 7 dni w tygodniu): 600-873-459