Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS - Powiat Wodzisławski

Akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS

Zbliżają się WALENTYNKI, święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Z tej okazji Krajowe Centrum ds. AIDS we współpracy z młodymi artystami przygotowało oryginalną akcję, która ma zachęcać przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.

Wykonanie testu w kierunku HIV jest wyrazem troski o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki. – Wierzymy, że wspólnie uda nam się skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania – informują organizatorzy akcji.

Aktualna lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.

W PKD każda dorosła osoba może anonimowo i bezpłatnie wykonać test w kierunku HIV i skorzystać z profesjonalnego poradnictwa, które ma na celu zmniejszenie wystąpienia ryzyka zakażenia HIV pacjenta w przyszłości oraz omówienie kroków, które warto podjąć w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku testu.