Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 9.06.2008 r. Międzynarodowa Konferencja „Equal” - Powiat Wodzisławski

9.06.2008 r. Międzynarodowa Konferencja „Equal”

Międzynarodowa konferencja upowszechniająca rezultaty Partnerstwa na rzecz Rozwoju "Pomysł na sukces" odbyła się 9 czerwca w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim. Wzięli w niej udział przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy, reprezentanci Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju z Santa Cruz z Teneryfy (Hiszpania) oraz BIT Schulungscenter z Graz (Austria), a także pracownicy i beneficjenci projektu "Pomysł na sukces".

Obrady otworzył Jerzy Rosół, starosta wodzisławski. Anna  Słotwińska-Plewka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu  Śląskim omówiła sytuację osób w wieku 50+ na rynku pracy. Przydatność rezultatów Projektu  Equal „Pomysł na sukces” dla polityki gospodarczej, społecznej i oświatowej przybliżyła zebranym Donata Malińska, koordynator Projektu „Pomysł na sukces” z ramienia Starostwa. Uczestnicy konferencji obejrzeli też film upowszechniający rezultaty projektu „Pomysł na sukces”.

Projekt był realizowany od listopada 2005 r. i podobnie jak inne projekty finansowane w ramach Inicjatywy Wspólnotowej „Equal” należy do programów innowacyjnych i badawczych. Głównym celem Partnerstwa było zwiększenie konkurencyjności firm sektora MŚP z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego przez dostosowanie kwalifikacji osób w nim zatrudnionych do zmieniającego się rynku pracy. Działaniami projektu objęto 70 beneficjentów. Byli to pracownicy w wieku 50+ oraz pracodawcy.