Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 64 rocznica Marszu Śmierci - Powiat Wodzisławski

64 rocznica Marszu Śmierci

Władze Powiatu Wodzisławskiego wzięły udział w Miejskich Obchodach 64 Rocznicy Marszu Śmierci. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw WNMP w Wodzisławiu Śl. w intencji poległych mieszkańców powiatu wodzisławskiego w obozach zagłady w okresie II wojny światowej i czasach stalinizmu.

Potem delegacje, zaproszeni goście i byli więźniowie obozów zagłady złożyli kwiaty i wieńce pod pomnikiem na Cmentarzu Ofiar Oświęcimskich w Wodzisławiu Śląskim. Na zakończenie obchodów odbyło się spotkanie w wodzisławskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

marsz-2

marsz-3