Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 5.06.2008 r. Spotkanie absolwentów Technikum nr 1 ZSZ w Wodzisławiu Śl. z Kompanią Węglową - Powiat Wodzisławski

Spotkanie absolwentów Technikum nr 1 ZSZ w Wodzisławiu Śl. z przedstawicielami kopalń Kompanii Węglowej S.A. w Katowicach odbyło się 5 czerwca. Był to zarazem finał i praktyczna realizacja gwarancji pracy w kopalniach spółki po zakończeniu nauki, którą obecni absolwenci otrzymali 1 września 2004 r.

W roku 2008 szkołę opuściła rekordowa liczba 81 absolwentów technikum (w 2006 – 25 absolwentów, a w 2007 – 27 absolwentów). W spotkaniu wzięli udział: Jacek Skupień, dyrektor ds. Pracy KWK „Marcel”, główny specjalista ds. osobowych KWK Jankowice, Zbigniew Wajsman, kierownik  ds. zatrudnienia KWK Chwałowice, Małgorzata Ołdach, kierownik  ds. zatrudnienia KWK Marcel, Krystiana Lala i kierownik  ds. zatrudnienia KWK Rydułtowy Anna, Ryszard Szmajduch. Ze strony powiatu obecni byli: starosta Jerzy Rosół, wicestarosta Tadeusz Skatuła i naczelnik Wydziału Oświaty, Edyta Glenc oraz dyrektor szkoły, Danuta Mielańczyk. Uczniowie  mieli szanse wybrać kopalnię w której chcą pracować. Najwięcej deklarowało chęć pracy w kopalniach „Marcel” i „Jankowice”. Warto jeszcze zaznaczyć, że w  tym roku po raz pierwszy mury ZSZ opuścili również absolwenci o specjalności bezpośrednio związanej z wydobyciem – technik górnictwa podziemnego (60 absolwentów).