Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 5. edycja zawodów Akrobreak Masters w marcu w WCK - Powiat Wodzisławski

5. edycja zawodów Akrobreak Masters w marcu w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się 5. edycja zawodów akrobatyki tanecznej organizowana przez Akrobreak przy współorganizacji WCK. Wydarzenie zostało zaplanowane na 25 marca br.

plakat Akrobreak Masters

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne w sekcji pod tą samą nazwą oraz dla tancerzy zespołu Miraż. Ponadto firma współpracuje z licznymi placówkami na Śląsku prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także szkoląc nową kadrę instruktorską. Założyciel firmy i główny trener Marcin Kost posiada uprawnienia do trenowania kadry olimpijskiej. Jest tancerzem, zawodnikiem, pedagogiem, szkoleniowcem i nauczycielem wychowania fizycznego.

– To już piąta edycja naszych zawodów, zatem możemy mówić o malutkim, pierwszym jubileuszu. Kiedy robiłem zawody po raz pierwszy po cichu marzyłem, żeby pomysł się przyjął i aby kolejne edycje były coraz lepsze i coraz bardziej wyczekiwane przez zawodników. Tak się właśnie stało, z czego jestem bardzo dumny. Organizacja zawodów to spore wyzwanie logistyczne, ale kiedy widzę znakomite efekty, radość dzieciaków i dumę rodziców ze swoich pociech, wiem, że jest to inicjatywa warta tego wysiłku – mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, tancerz, instruktor akrobatyki w WCK.

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat oraz + 12 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub master. Najmłodsza grupa wiekowa będzie musiała zaprezentować z góry narzucony układ choreograficzny. Nie będzie ona podlegała ocenie sędziowskiej. Każdy zostanie nagrodzony. Grupy starsze zaprezentują w zawodach własne choreografie składające się z elementów obowiązkowych i elementów dodatkowych. Elementami obowiązkowymi będą m.in. stanie na głowie, przerzut bokiem, mostek, szpagat, waga czy rundak, a elementami dodatkowymi będą np. przewrót w przód do przysiadu podpartego, wyskok z półobrotem, czy różne odmiany salt. Wszystkie elementy dokładnie opisuje komunikat nr 1 i komunikat nr 2 do pobrania na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl

– Cieszę się ze współpracy z Marcinem Kostem i jego ekipą z Akrobreak. To wspaniali, młodzi ludzie, pełni pasji i zaangażowania, a z takimi osobami chce się pracować i wspierać ich inicjatywy. Życzę Akrobreak, aby kolejna edycja odniosła jeszcze większy sukces niż 4 poprzednie – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale i nagrody. Zapisy przyjmowane są od 25.02.2023 r. do 5.03.2023 na adres akrobreakmasters@gmail.com. Opłata startowa wynosi 50 zł od osoby, a ostateczny termin przyjmowania opłat przypada na 05.03.2023 na konto Wodzisławskiego Centrum Kultury nr 41 1240 6292 1111 0011 2233 0310 PKO S.A. W tytule przelewu należy umieścić przykładowy zapis: „zawody Akrobreak Masters, akredytacja za 5 osób w kategorii 9-11 lat, standard oraz 3 osoby master kategorii 9+lat masters”.

5. edycja zawodów Akrobreak Masters będzie otwarta dla publiczności. Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie WCK lub za pośrednictwem sprzedaży online na stronie: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet

Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.