Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 40 lat czekali na boisko… - Powiat Wodzisławski

40 lat czekali na boisko…

Całkiem niedawno, bo pod koniec września podpisana została umowa na budowę przy Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach boiska wielofunkcyjnego. Prace rozpoczęły się z początkiem października i trwały zaledwie miesiąc. Dzisiaj (7.12.2017 r.) boisko zostało poświęcone i oficjalnie oddane do użytku.

To nowoczesny obiekt sportowy o wymiarach  22 x 38,5 m. Boisko w całości posiada nawierzchnię poliuretanową. Na boisku wykonano pola do gry w siatkówkę, tenis ziemny, piłkę ręczną oraz piłkę nożną. Wokół boiska przewidziano też tzw. piłkochwyty. Obiekt wyposażony jest w niezbędne bramki oraz słupki z siatkami oraz urządzenia naciągowe, a także stanowisko sędziowskie. Dyrektor szkoły Piotr Skowronek chwali nową inwestycję:

SKOWRONEK

– W naszej szkole nowego boiska nie udało się zbudować od ponad 40 lat. Teraz potrzebny był na to niespełna rok, powiedział jeszcze dyrektor Piotr Skowronek. Dyrektor podkreślał osobiste zaangażowanie starosty i władz powiatu  oraz parlamentarzystów we wspólne działania, dzięki którym mógł powstać nowy obiekt sportowy. Nowe boisko to nie jedyna inwestycja zrealizowana w tym roku w rydułtowskiej szkole:

SKOWRONEK1

Wśród gości obecnych na uroczystym otwarciu boiska byli obecni m.in. przedstawiciele Powiatu Wodzisławskiego ze starostą Ireneuszem Serwotką i członkinią zarządu Danutą Maćkowską, burmistrz Rydułtów Kornelia Newy,  przedstawiciele parlamentarzystów, którzy wspierali powstanie tej inwestycji, nauczyciele, młodzież i służby mundurowe.

Realizacja zadania została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Na stwierdzenie obecnych dziennikarzy, że Powiatowi Wodzisławskiemu szczęści się w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych starosta Ireneusz Serwotka odpowiedział:

STAROSTA KASA

Budowę boiska przy szkole w Rydułtowach prowadziła wyłoniona w przetargu firma Eversport sp. z o.o.. Firma ma na swoim koncie wykonanie wielu obiektów sportowych. O firmie i samej inwestycji mówił jej przedstawiciel, obecny na uroczystości:

FIRMA BOISKO

Uroczystość otwarcia nowego boiska wielofunkcyjnego zakończył pokaz musztry i sprawności klas mundurowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz filmu nakręconego przez uczniów o budowie boiska: