27 rocznica pacyfikacji kopalni "Wujek"

16 grudnia odbyły się uroczyste obchody 27 rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”. Podczas obchodów Władze Powiatu Wodzisławskiego reprezentował etatowy członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Damian Majcherek.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, którą koncelebrował metropolita katowicki abp Damian Zimoń. Potem uczestnicy obchodów przemaszerowali pod Pomnik – Krzyż obok kopalni. Tam odbył się apel poległych, a kilkaset delegacji i pocztów sztandarowych, wśród nich i delegacja Powiatu Wodzisławskiego, złożyło kwiaty i wieńce. List do uczestników obchodów wystosował prezydent Lech Kaczyński. Odczytała go Bożena Borys-Szopa, doradca prezydenta ds. społecznych i kontaktów ze związkami zawodowymi.

(źródło: www.solidarnosc-kat.pl)