Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » 2022 » marzec

marzec 2022

Monika Sokołowska i starosta powiatu wodzisławskiego Leszek Bizoń

Dobre szkoły blisko Ciebie. Za nami targi online dla ósmoklasistów

Dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śl. odbyły się wirtualne Targi Edukacyjne Szkół Powiatu Wodzisławskiego. Prezentacje poszczególnych szkół, rozmowy z gośćmi w telewizyjnym studio, materiały filmowe, a nawet quiz dla uczniów szkół podstawowych - to wszystko złożyło się na wyjątkowe wydarzenie. Wszyscy przekonywali, że Szkoły Powiatu Wodzisławskiego to Dobre Szkoły blisko Ciebie.

PUP w Wodzisławiu Śl. siedziba

Wodzisławski Powiatowy Urząd Pracy wspiera Ukrainki na rynku pracy

Wśród wielu powiatowych instytucji zaangażowanych w pomoc obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju z powodu wojny, Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. odgrywa bardzo ważną rolę w działaniach na rzecz ich integracji oraz aktywizacji zawodowej. Urząd już w pierwszych dniach wojny uruchomił Bank Miejsc Pracy oraz punkt informacyjny dla Ukraińców. PUP prowadzi również stałą akcję naborową tłumaczy języka ukraińskiego dla innych podmiotów oraz akcje informacyjne dla lokalnego biznesu i organizacji go zrzeszających, a także dla lokalnych instytucji publicznych.

Ogłoszenie o gotowości świadczenia usług społecznych

Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzycach, ralizujące w okresie 01.01.2021 r. – 31.12 2021 r. projekt pn.: "Przystań Piecza" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, z uwagi na przejście projektu w okres trwałości, ogłasza gotowość świadczenia usług społecznych pod postacią placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego przeznaczonej do maksymalnie 14 osób.