Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » 2021 » maj

maj 2021

Trugutta w Pszowie

1 i 2 czerwca zmiana organizacji ruchu na Traugutta w Pszowie

W dniach od 1 do 2 czerwca (wtorek, środa), w godzinach 7.00-20.00, planowana jest zmiana organizacji ruchu na ulicy Romualda Traugutta w Pszowie i Rydułtowach. Z powodu prowadzonej tam inwestycji droga na odcinku od skrzyżowania z ulicą Józefa Ignacego Kraszewskiego w Pszowie do skrzyżowania z ulicą Władysława Sikorskiego w Rydułtowach będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Wykonawca robót zaplanował w tych dniach wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy jezdni.

PCPR opieka wytchnieniowa

Ruszył nabór wniosków w ramach programu „Opieka wytchnieniowa”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim przystąpiło do kolejnej edycji programu pod nazwą „Opieka wytchnieniowa” realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego. Celem programu jest możliwość skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego, a także wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/ rehabilitacji /dietetyki. Uczestnik Programu nie ponosi odpłatności za usługi świadczone w ramach opieki wytchnieniowej.

Czołówka z filmu z Powiatowych i Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Powiecie Wodzisławskim w 2021 r.

Powiatowe i Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka okiem kamery (wideo z napisami)

17 i 21 maja 2021 r. w Wodzisławiu Śl. odbyły się odpowiednio: Powiatowe i Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Wojewódzkie obchody w KP PSP w Wodzisławiu Śl. zostały zorganizowane po raz pierwszy. Po raz pierwszy też w mieście powiatowym miała miejsce promocja na stopnie oficerskie PSP. Na uroczystość przybyli m.in. parlamentarzyści, zastępca Komendanta Głównego PSP, Wojewoda Śląski, Śląski Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach, przedstawiciele samorządu Województwa Śląskiego, duchowni Kościoła Katolickiego i Ewangelicko-Augsburskiego, a także samorządowcy ze Starostą Wodzisławskim Leszkiem Bizoniem na czele.