POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Archiwum: Maj 2020

flowers-foto. Oldiefan www.pixabay.com

Wszystkiego najlepszego dla rodziców zastępczych

30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji władze powiatu składają wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój i funkcjonowanie systemu rodzinnej pieczy zastępczej, w szczególności rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka serdeczne podziękowania za ich pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży pozbawionej należytej opieki ze strony rodziców biologicznych. Do podziękowań dołączają życzenia....

prawo, Temida, sąd, porady prawne

Od poniedziałku wracają stacjonarne punkty porad prawnych

Wychodząc naprzeciw prośbom klientów, od najbliższego poniedziałku, tj. 1 czerwca,  zostają ponownie otwarte dla mieszkańców stacjonarne punkty porad prawnych. Przypomnijmy, że z powodu epidemii koronawirusa w okresie od 23 marca do dnia 29 maja porady były udzielane przez telefon. Z powodu sytuacji związanej z koronawirusem poszerzony został ponadto katalog podmiotów i zagadnień, w jakich można uzyskać pomocy. Dotyczy to osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Rodzina. Fot. Pixabaya

Każde dziecko powinno mieć dom. O rodzicielstwie zastępczym bez ściemy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. rusza z kolejną akcją promującą rodzicielstwo zastępcze w naszym powiecie. Okazją jest obchodzony 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Centrum przygotowało m.in. specjalny spot promujący tę ideę. Występują z nim autentyczne osoby już sprawujące rodzinną pieczę zastępczą i kandydaci na rodziców. Jeśli więc zastanawiacie się Państwo na przyjęciem dziecka do swojej rodziny - nie ma lepszego źródła informacji.