POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

17 sierpnia nieczynny Wydział Komunikacji i Transportu

Przypominamy, że 17 sierpnia 2020 r. (poniedziałek) nieczynny będzie Wydział Komunikacji i Transportu. Zamknięcie jest spowodowane pracami remontowymi związanymi z naprawą klimatyzacji. Za utrudnienia przepraszamy.

WKT

Jednocześnie przypominamy, że na wizytę związaną z rejestracją pojazdu można umówić się za pomocą internetowego kalendarza wizyt dostępnego TUTAJ – PRZEJDŹ. Wizyty są umawiane na następne trzy dni kalendarzowe – liczba miejsc jest ograniczona.

Można też umówić się telefonicznie pod numerem: 32 41 20 905.

Nie ma możliwości rejestracji pojazdu bez umówienia się.

O wyznaczonym czasie należy zgłosić się w informacji wydziału (hall). Spóźnienie mające wpływ na porządek obsługi może spowodować anulowanie wizyty.

Prosimy o umówienie jednej wizyty dla rejestracji jednego pojazdu. Jeżeli zamierzają Państwo zarejestrować więcej niż dwa pojazdy prosimy o kontakt telefoniczny – zostanie Państwu zaproponowana odpowiednia forma załatwienia sprawy.

W przypadku rezygnacji z wizyty należy odwołać ją telefonicznie.

Wyrobienie wtórnika dowodu rejestracyjnego, odbiór dowodu rejestracyjnego po czasowej rejestracji, wpisy adnotacji urzędowych do dowodów rejestracyjnych (HAK, GAZ, VAT, TAXI), wyrabianie wtórników tablic rejestracyjnych oraz sprawy z zakresu praw jazdy załatwiane są od ręki i nie ma możliwości umawiania się za pośrednictwem kalendarza wizyt.

Urząd po zakończonym postępowaniu administracyjnym doręczy dowód rejestracyjny, prawo jazdy, zaświadczenie lub decyzję administracyjną za pośrednictwem Poczty Polskiej, chyba że strona zastrzeże inaczej podczas składania wniosku. Tablice rejestracyjne należy odbierać osobiście w siedzibie urzędu w terminie uzgodnionym z urzędnikiem zajmującym się sprawą.

UWAGA! Informacja wydziału udziela wstępnych objaśnień dotyczących sposobu załatwienia sprawy. Merytoryczne decyzje podejmują upoważnieni urzędnicy w toku postępowania administracyjnego po złożeniu wniosku.