Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 16 - 19.01.2006 r. Szwedzi z wizytą - Powiat Wodzisławski

16 – 19.01.2006 r. Szwedzi z wizytą

Przewodniczący rady szwedzkiego powiatu Sörmland Anders Bjurström oraz wiceprzewodniczące: Marie-Louise Forsslund-Mustaniemi i Inger Jonasson-Sjödin. przebywali na zaproszenie Starosty Jana Materzoka z wizytą w powiecie wodzisławskim od 16 do 19 stycznia. Głównym celem wizyty Szwedów była wymiana informacji i doświadczeń dotyczących zasad funkcjonowania struktur powiatowych.

Powiat Sörmland jest od 1987 r. lat partnerem niemieckiego powiatu Recklinghausen, z którym z kolei powiat wodzisławski ma podpisaną umowę o przyjaźni i współpracy od roku 2001.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Andrzeja Badaja 17 stycznia Szwedzi odwiedzili kopalnię „Marcel”, a nawet zjechali na dół szybem w Marklowicach.
Następnego dnia delegacja z Sörmland brała m.in. udział w sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego, na której Anders Bbjurström, zwracając się do radnych powiatowych, podkreślał wagę wzajemnych kontaktów i wymiany doświadczeń w budowaniu wspólnej Europy. Zaakcentował znaczenie naszego kraju jako czynnika wzmacniającego UE i wyraził nadzieję na dalsze kontakty.