Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 15 drużyn rywalizowało w zawodach sportowo-pożarniczych - Powiat Wodzisławski

15 drużyn rywalizowało w zawodach sportowo-pożarniczych

W Wodzisławiu Śląskim miały miejsce Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP Powiatu Wodzisławskiego. O zwycięstwo walczyło 15 drużyn. Zawody zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Wodzisławiu Śląskim, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

W sobotę (24 września) na stadionie MOSIR Centrum w Wodzisławiu Śląskim rywalizowali zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych oraz najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych. Zawody były rozgrywane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy oraz rozwinięcie bojowe, były też podzielone na dwie części – w pierwszej rywalizowały młodzieżowe drużyny pożarnicze (dziewczęta i chłopcy), w drugiej seniorzy (kobiety i mężczyźni). Zawody rozpoczęły się zbiórką drużyn i ich przemarszem na płytę boiska. Tutaj zawodników przywitał starosta wodzisławski Leszek Bizoń,  komendant KP PSP w Wodzisławiu Śląskim bryg. Marek Misiura oraz Zbigniew Radecki, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Komendantem zawodów był kpt. Sebastian Bauer, a głównym sędzią kpt. Szymon Kwaśnica.  W sumie na stadionie w Wodzisławiu Śląskim rywalizowało 15 drużyn (8 drużyn w grupie seniorów oraz 7 w grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych).

Wyniki

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Skrzyszów, która wyprzedziła OSP Marklowice. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja OSP Bluszczów. Wśród drużyn kobiecych rywalizowały dwa zespoły. Na pierwszym stopniu podium stanęły reprezentantki OSP Lubomia, tuż za nimi panie z OSP Skrzyszów.

Najlepszą młodzieżową drużyną pożarniczą chłopców została reprezentacja z OSP Czyżowice, drugie miejsce zajęła OSP Połomia, a trzecie OSP Lubomia. Wśród młodych strażaczek zwyciężyła drużyna z OSP Mszana, drugie miejsce zajęła OSP Rogów.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczyli przedstawiciele organizatorów:  starosta Leszek Bizoń, bryg. Marek Misiura – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, a także Zbigniew Radecki – prezes Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.