Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » 12.06.2008 r. Jubileusz 60- lecia ZSP nr 1 w Rydułtowach

12.06.2008 r. Jubileusz 60- lecia ZSP nr 1 w Rydułtowach

Liceum Ogólnokształcące w ZSP Nr 1 w Rydułtowach ma już 60 lat. Obchody tego okrągłego jubileuszu trwały aż trzy dni, od 12 do 14 czerwca i miały bardzo uroczysty charakter. W tym roku szkoła w Rydułtowach otrzymała też imię Noblistów Polskich.

Uroczystości rozpoczęła 12 czerwca msza św. w kościele pw. św. Jerzego, podczas której nastąpiło poświęcenie nowego sztandaru ZSP nr 1. Po przemarszu do szkoły odsłonięta została tablica pamiątkowa z nazwiskami polskich noblistów, a następnie odbyła się akademia przeplatana występami artystycznymi młodzieży.

Wśród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło władz powiatowych i samorządowców z terenu powiatu, parlamentarzystów, przyjaciół szkoły i całej rzeszy byłych i obecnych nauczycieli, uczniów. Obecni byli także poprzedni dyrektorzy placówki. Obecna dyrektor szkoły, Renata Gryt, to absolwentka szacownej jubilatki, pracująca w LO od 23 lat, a dziewiąty rok będąca jej dyrektorem. Wśród absolwentów rydułtowskiej szkoły jest też wiele znanych postaci z życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego kraju.

Ważnym punktem uroczystości było odczytanie przez przewodniczącego rady Powiatu Wodzisławskiego Eugeniusza Walę uchwały Rady oficjalnie potwierdzającej przyznanie szkole imienia Noblistów Polskich. Szkoła otrzymała wiele życzeń oraz listów gratulacyjnych, w tym również od laureata pokojowej nagrody Nobla Lecha Wałęsy.

Po akademii odbył się festyn jubileuszowy, którego główną atrakcją był występ  zespołu Carrantuohill. Przez kolejne dwa dni w szkole odbywały się różnego rodzaju imprezy artystyczne, m.in. przedstawienia klasowe, występ chóru z Orlovej i Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Ostatni dzień obchodów jubileuszu przeznaczony był na spotkania byłych maturzystów. Była to zatem możliwość odwiedzenia szkoły i powspominania  szkolnych lat.