Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 10.06.2008 r. Najlepsi z najlepszych - Powiat Wodzisławski

10.06.2008 r. Najlepsi z najlepszych

10 czerwca w auli ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu zgromadzili się najlepsi absolwenci i olimpijczycy szkół ponadgimnazjalnych wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrektorami szkół powiatu wodzisławskiego. Na uroczystość przybyli parlamentarzyści: senator Antoni Motyczka oraz poseł Ryszard Zawadzki, przedstawiciele kuratorium, duchowieństwa i samorządu. Starosta Jerzy Rosół zwracając się do młodzieży pogratulował młodym ludziom i życzył, aby „wysiłek włożony w zgłębianie tajników wiedzy zaowocował zdobyciem wykształcenia, bo ono jest najlepszym bogactwem w dorosłym życiu”. Podkreślił, „że to początek drogi, która jest przygotowaniem do uczenia się przez całe życie.”

Wśród wyróżnionych absolwentów znaleźli się m.in.: Mateusz Polnik, Zuzanna Zięba oraz Tomasz Kołodziejski z ZS im.  14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., Paweł Torba, Grzegorz Grubecki i Magdalena Dragon z ZSP w Wodzisławiu Śl., Tomasz Wróblewski, Patrycja Galewska i Artur Kuczy z ZST w Wodzisławiu Śl. Adam Folwarczny z ZSZ w Wodzisławiu Śl., Marcin Zieleźny, Sabina i Katarzyna Paszenda z ZSP nr 1 w Rydułtowach, Hanna Klima z ZSE w Wodzisławiu Śl.

Nagrodzono również laureatów olimpiad i konkursów ogólnopolskich. Największe laury w tym roku uzyskali zdobywcy pierwszych miejsc na szczeblu centralnym olimpiad: Magdalena Szymaniec z ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. zajęła I miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej w Gnieźnie, a Tomasz Wróblewski, uczeń wodzisławskiej budowlanki, w  XXI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Wieluń. Należy podkreślić, że obydwie szkoły od lat przygotowują z sukcesem uczniów do ww olimpiad. Opiekunem Magdy była dr Elżbieta Tkocz, natomiast uczniów ZST, którzy zajęli 4 pierwsze miejsca, przygotowywał zespół nauczycieli: Tomasz Wardenga, Bogusław Nowak, Krystian Mirecki, Teresa Dragon, Olga Serwotka, Barbara Kozielska, Barbara Żylińska, Grażyna Bialik. Brązowy medal na Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2008 na Ukrainie zdobył uczeń ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., Piotr Sochacki, przygotowany przez panią Janinę Oziminę. Drugie miejsce wywalczył, uczeń ZSE w Wodzisławiu Śl., Dawid Kowol w Międzynarodowym Konkursie Młodych Profesjonalistów „Gastro Junior” NOWACO CUP w Brnie (Republika Czeska), nauczyciele sprawujący opiekę to Elżbieta Kaczmarek-Wija i Monika Guz-Wszołek. Aleksander Mocek z ZSP w Wodzisławiu Śl. zajął 2 miejsce w XXXII Olimpiadzie Artystycznej (sekcja muzyki).

Zgromadzeni goście gratulowali nauczycielom i dyrektorom szkół i dziękowali za kształtowanie osobowości uczniów, pielęgnowanie i rozwijanie ich zdolności, za wytrwałość i cierpliwość oraz rodzicom za to m.in., że nauczyli swoje dzieci ciężko pracować i dążyć do celu.