Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 10 lat "Plastyka" na wystawie w bibliotece - Powiat Wodzisławski

10 lat „Plastyka” na wystawie w bibliotece

Liceum Sztuk Plastycznych oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl. serdecznie zapraszają na wystawę prac dyplomowych uczniów i absolwentów "Plastyka" stworzoną z okazji 10-lecia szkoły.

grafika ilustrująca zaproszenie na wystawę prac dyplomowych Plastyka, opis zawartości w treści posta

Wystawę można oglądać w pomieszczeniach biblioteki do 21 lutego. Prezentowane są wybrane prace dyplomowe uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śl. z lat 2015-2021.

W ciągu minionych dziesięciu lat mury szkoły opuściło ponad 160 uczniów. Wśród nich dużą grupę stanowiła młodzież spoza powiatu wodzisławskiego, np. z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju czy Raciborza i Żor, ale też z Katowic i dalszych miast.

Co wymaga szczególnego podkreślenia, szkoła oferuje nie tylko praktyczne przygotowanie do zawodu w wielu specjalizacjach plastycznych poszukiwanych na rynku pracy (uczniowie kończą ją uzyskując tytułu technika plastyka), ale też zapewnia wysoki poziom zdawalności matury rzędu ponad 90 procent (często nawet 100%). Dzięki temu absolwenci „Plastyka” bez trudu znajdują miejsca na najlepszych uczelniach artystycznych w kraju. Bardzo wielu z nich kończąc edukację na poziomie średnim zakłada też własne firmy, które z powodzeniem utrzymują się na rynku.

Z okazji dziesięciolecia społeczność szkoły postanowiła nie tylko zorganizować wystawę, ale również wybrać swojego patrona. W głosowaniu uczniów i nauczycieli wybrana została Olga Boznańska. Do nadania szkole imienia niezbędna jest decyzja Rady Powiatu Wodzisławskiego. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano już podczas najbliższej sesji 27 stycznia.

Tym, którzy chcieliby zobaczyć wystawę, lecz z różnych względów tego nie mogą uczynić przedstawiamy wirtualną wystawę, której autorką jest pani Małgorzata Bednarczuk-Bukowska.