Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 02.12.2023 Wodzisław Śląski: Porozmawiajmy o emocjach - warsztaty dla młodzieży - Powiat Wodzisławski

02.12.2023 Wodzisław Śląski: Porozmawiajmy o emocjach – warsztaty dla młodzieży

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne warsztaty skierowane do młodzieży, zatytułowane "AkceptacJA". Zajęcia ruchowo-rozwojowe odbędą się 2 grudnia o godz. 11.00. O emocjach, komunikacji i innych ważnych tematach z młodzieżą rozmawiać będzie Małgorzata Karwot - psycholożka i instruktorka tańca. Wydarzenie wpisuje się w cykl działań organizowanych w ramach „Strefy Młodej Kultury Wodzisławia Śląskiego”.

akceptacja warsztaty dla młodzieży plakat

Nauka radzenia sobie z emocjami jest o tyle ważna, że te towarzyszą nam przez całe życie. Warto i można się tego nauczyć, gdyż w emocjach ukrywają się informacje, których umiejętność prawidłowej interpretacji pozwala nam lepiej zrozumieć własne zachowanie. Jest to szczególnie ważne w młodzieńczym okresie, kiedy przed nastolatkami pojawiają się nowe wyzwania, problemy i sytuacje.

Podczas warsztatów poruszane będą tematy z zakresu umiejętności komunikacji interpersonalnej, w tym m.in.: mowy ciała, postawy asertywnej, komunikowania własnych potrzeb, współpracy. Uczestnicy będą poznawać siebie i odkrywać własną tożsamość poprzez pracę z wartościami, przekonaniami i marzeniami. Istotny punkt programu poświęcony będzie zagadnieniom związanym z odnajdywaniem poczucia własnej wartości i wzmacnianiem pewności siebie. Uczestnicy będą także rozmawiać na temat sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Oprócz części teoretycznej nie zabraknie tej poświęconej sposobom wyrażania swoich emocji poprzez ruch oraz trening uważności i relaksacji.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł. Zapisy przyjmowane są do 24 listopada pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.