Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Ponadnarodowy wymiar i znaczenie zagadnień profilaktyki i promocji zdrowia - Dni Promocji Zdrowia 2010 w Powiecie Wodzisławskim” - Powiat Wodzisławski

W ramach projektu pt. „Ponadnarodowy wymiar i znaczenie zagadnień profilaktyki i promocji zdrowia – Dni Promocji Zdrowia 2010 w Powiecie Wodzisławskim”, który Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim realizuje wraz z partnerem – Starostwem Powiatowym w Recklinghausen (Niemcy) zapraszamy 12 września (niedziela) do udziału w imprezie plenerowej na polu biwakowym "Europa" w Olzie. Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego stylu życia i zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu wodzisławskiego w odniesieniu do zagadnienia profilaktyki zdrowotnej. Na realizację projektu otrzymano dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Głównym celem projektu jest efektywna wymiana doświadczeń na szczeblu ponadnarodowym i uzyskanie szerszego spojrzenia na zagadnienia wiążące się z profilaktyką i promocją zdrowia. Realizacja tego celu jest zgodna z zapisami umowy partnerskiej z dnia 2 lipca 2001 r. między Powiatem Wodzisławskim, a Powiatem Recklinghausen, jak również wynika z trójstronnej umowy Powiatów: Sörmland ze Szwecji, Recklinghausen z Niemiec oraz Wodzisławskiego z Polski, zwartej  w czerwcu 2010 r.

Projekt składał się będzie z trzech części:

• 12 września 2010 roku – organizacja imprezy plenerowej na polu biwakowym „Europa” w Olzie. Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego stylu życia i zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu wodzisławskiego w odniesieniu do zagadnienia profilaktyki zdrowotnej.
  • 13 września 2010 roku – organizacja międzynarodowej konferencji pt.: Zdrowie w centrum uwagi – międzynarodowe problemy, wspólne rozwiązania”. Część konferencyjna będzie stanowić forum wymiany doświadczeń między przedstawicielami administracji samorządowej oraz sektora ochrony zdrowia ze wszystkich uczestniczących krajów, czyli z Polski i Niemiec, a także gości ze Szwecji.
  • 14 września 2010 roku – wizyta studyjna delegacji zagranicznych w wybranych jednostkach działających w sferze ochrony zdrowia na terenie powiatu wodzisławskiego m.in. w Powiatowym Ośrodku Wsparcia „Perła”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W POWIATOWYM RAJDZIE ROWEROWYM ORAZ UCZESTNICTWA W IMPREZIE PLENEROWEJ!

Miejsce: pole biwakowe „Europa” w Olzie
Termin: 12 września 2010 r., niedziela
W programie:
14:00 – Koncert muzyki latynoamerykańskiej
14:30 – Przyjazd uczestników XII Powiatowego Rajdu Rowerowego
15:00 – Pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR Oddział Wodzisław Śląski
15:45 – Pierwsza pomoc przedmedyczna – zasady udzielania pierwszej pomocy zaprezentują pracownicy „Śląskiego Centrum Medycznego”
16:45 – kucharz Remigiusz Rączka znany m.in. z kulinarnych programów na antenie TVS wykona dania zdrowej kuchni

Podczas imprezy plenerowej, w godzinach od 14:00 do 18:00 będą prowadzone bezpłatnie:
– warsztaty edukacyjne z zakresu chorób cywilizacyjnych,
– badania profilaktyczne m. in.:
– badanie wydolności pracy mięśnia sercowego,
– badanie poziomu cukru we krwi,
– pomiar ciśnienia,
– określanie wskaźnika BMI.

ORGANIZATOR: Powiat Wodzisławski – Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
PARTNER: Powiat Recklinghausen – Starostwo Powiatowe w Recklinghausen