Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Druga strona wakacji” Kampania Krajowego centrum ds. AIDS - Powiat Wodzisławski

„Druga strona wakacji” Kampania Krajowego centrum ds. AIDS

Już po raz kolejny Krajowe Centrum ds. AIDS działające pod patronatem Ministerstwa Zdrowia organizuje akcje promujące szerzenie wiedzy o HIV/AIDS. Tegoroczne działania nakierowane zostały na zwiększenie świadomości ryzyka wśród młodzieży. Również Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Wodzisławiu Śląskim ponownie podjęła się udziału w akcji –„Druga strona wakacji”

Kampania koncentruje się na promowaniu wykonywania testów w punktach konsultacyjno-diagnostycznych, które są anonimowe oraz bezpłatne. Materiały informacyjne rozdawane podczas  kampanii  podkreślają, że HIV może dotyczyć każdego. Dlatego więc warto rozmawiać z partnerem oraz wspólnie wykonać badania. Wiedza o drogach zakażenia : pozwala na lepszą kontrolę stanu zdrowia oraz zmniejsza ryzyko zakażenia partnera lub partnerów. Najnowsza kampania Krajowego Centrum ds. AIDS podkreśla także fakt, iż negatywny wynik testu dziś, nie chroni przed zakażeniem HIV w przyszłości. Jedynie podejmowanie  bezpiecznych zachowań może zapobiec zakażeniu i chorobie.

Pobierz ulotkę.