Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » „Tour de” Powiat Wodzisławski.

„Tour de” Powiat Wodzisławski.

Dnia 30 sierpnia 2009 r. odbył się organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim „XI Powiatowy Rajd Rowerowy 2009 Wodzisław Śląski – Bluszczów”

Przy rejestracji wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki i buttony, które ufundowało Starostwo Powiatowe. Na starcie tegorocznego Rajdu stawiła się rekordowa liczba 180 uczestników  gotowych do zmierzenia się z 25 kilometrową trasą, która prowadziła z Wodzisławia Śląskiego przez Czyżowice, Kokoszyce, Lubomię, Syrynię aż do Bluszczów.
Po powitaniu uczestników i uroczystym rozpoczęciu rajdu, Damian Majcherek – Etatowy Członek Zarządu wraz z cyklistami stawił czoło górkom i pagórkom, których nie zabrakło na trasie Rajdu.
Podczas trasy nie zabrakło zaplanowanych przerw na odpoczynek i pogłębienie wiedzy historycznej  na tematy znajdującego się na trasie rajdu zabytkowego kopca na granicy Syryni, Grabówki i Lubomi oraz pomnika św. Jana Nepomucena w Bluszczowie.
Trasa Rajdu przebiegała zarówno drogami asfaltowymi  jak i gruntowymi, przez tereny zabudowane oraz zielone obfitując w liczne zjazdy i podjazdy, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie oraz członkowie Sekcji Turystyki Rowerowej ” Koło” przy TPP w Pszowie.
Po przybyciu na metę  Damian Majcherek wręczył dyplomy oraz pamiątkowe upominki; najmłodszemu –  Kamilowi Szeremecie (1,5 roku) i najstarszemu uczestnikowi Adolfowi Gwoździk (80 lat). Podziękowanie otrzymał również koordynator przejazdu całej grupy uczestników Paweł Kowol.
Organizatorzy zadbali również o to by nikomu nie zabrakło sił w drodze powrotnej do domu. Każdy z uczestników otrzymał ciepły posiłek oraz napoje. Podczas odpoczynku po ciężkiej trasie każdy z uczestników mógł podziwiać kolorowy korowód dożynkowy, który prezentował się na okoliczność obchodów Gminnych Dożynek w Bluszczowie.
Po zregenerowaniu sił wszyscy uczestnicy w rodzinnej atmosferze i z pozdrowieniem: „do zobaczenia za rok”, udali się w drogę powrotną.

(BKT)