Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zyskaj spokój i przyjdź na bezpłatną mammografię - Powiat Wodzisławski

Zyskaj spokój i przyjdź na bezpłatną mammografię

Zapraszamy wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat na darmowe badania mammograficzne.

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać panie z roczników 1944 – 1963, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanego takiego badania. Darmowe prześwietlenie będzie można wykonać przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim (ul. Bogumińska 8), w dniach: 28.02. – 4.03. 2013r.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego oraz –  jeśli to możliwe – zdjęcia/płyty z poprzedniej mammografii.

Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą wykonać badanie odpłatnie – na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Na każdą z pań czeka upominek. Mammografię finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44; 801 080 007 lub na www.rejestracja.fado.pl

Więcej informacji – www.fado.pl