Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zrób kurs i zdobądź płatny staż - Powiat Wodzisławski

Zrób kurs i zdobądź płatny staż

Jednostki Ochotniczych Hufców Pracy z terenu powiatu wodzisławskiego zapraszają na kursy zawodowe i staże, które skierowane są do bezrobotnej i nieuczącej się młodzieży w wieku 18 – 24 lata.

Sytuacja na rynku pracy zmusza młodych ludzi do dużego wysiłku w poszukiwaniu zatrudnienia. Brak doświadczenia jest jednym z głównych czynników dyskwalifikujących podczas rozmowy o pracę. Szansą na zmianę tej sytuacji są kursy zawodowe i staże, które oferują w naszym powiecie Ochotnicze Hufce Pracy w ramach projektu „Obudź swój potencjał”.

Oferta adresowana jest do osób nieuczących się i poszukujących pracy, a także niepełnosprawnych w wieku 18 – 24 lata. Ośrodek oferuje m.in. bezpłatne doradztwo zawodowe, bezpłatne kursy zawodowe oraz trzymiesięczny płatny staż. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z poszczególnymi jednostkami OHP: Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śl. os. 1 Maja 16a, osz.wodzislaw@wp.pl, tel. 32 729 32 00, Punktem Pośrednictwa Pracy w Wodzisławiu Śl. ul. Zamkowa 5 (w siedzibie Cechu), ppp.wodzislawslaski@vp.pl, tel. 32 456 07 90 lub Punktem Pośrednictwa Pracy w Radlinie ul. Rymera 15 (w siedzibie Urzędu Miasta), ppp.radlin@wp.pl, tel. 32 454 92 14.

Warto przypomnieć, że jednostki Ochotniczych Hufców Pracy w powiecie wodzisławskim powstały dzięki współpracy Śląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim.