Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zorganizowali wideokonferencję z Raunem Kaufmanem - Powiat Wodzisławski

Zorganizowali wideokonferencję z Raunem Kaufmanem

Blisko 110 osób – rodziców, terapeutów, nauczycieli i studentów uczestniczyło 18 kwietnia w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim było wideoseminarium z Raunem Kaufmanem. Spotkanie odbyło się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

Raun Kaufman jest międzynarodowym wykładowcą, pisarzem i nauczycielem Programu Son – Rise w Amerykańskim Centrum Terapii Autyzmu   (Autism Treatment Center of American). Jest osobą, która całkowicie wyzdrowiała z autyzmu dzięki metodzie, którą stworzyli jego rodzice, popularnie zwanej „metodą opcji”. Podczas dwugodzinnego spotkania w wodzisławskiej placówce Kaufman wygłosił najpierw wykład na temat założeń i zasad w/w programu, a następnie odpowiedział na liczne pytania uczestników seminarium.

Tylko w trzech miastach naszego kraju miały miejsce takie konferencje. Pierwsza z nich odbyła się na Uniwersytecie w Poznaniu, druga na Uniwersytecie w Lublinie, a trzecia właśnie w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. Jak podkreśla Beata Rączka, dyrektorka wodzisławskiej placówki, organizacja spotkania z tak wybitną postacią za pomocą łącz internetowych była dużym zaszczytem i prestiżem.

Wideoseminarium było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy z Warszawską  Fundacją Być Bliżej Siebie oraz Gabinetem Terapii Logopedycznej Pani Agnieszki Wilk.