Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy tegorocznych laureatów Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w dziedzinie kultury i sportu - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego przyznał Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz Nagrody i Wyróżnienia Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu.

Zgodnie z uchwałą Nr 1202/2014 Zarządu Powiatu Wodzisławskiego z dnia 3 września 2014 r. w sprawie przyznania dorocznych nagród Powiatu Wodzisławskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, spośród 21 zgłoszonych kandydatur wyłoniono 9 laureatów.

Nagrodę Powiatu Wodzisławskiego w 2014r. w Dziedzinie Kultury otrzymują :

1. Irena Sauer
  2. Krzysztof Lukas
  3. Zbigniew Mura
  4. Robert Czech
  5. Józef Burszyk
  6. Kazimierz Mroczek
  7. Danuta Gajdosz
  8. Zespół Folklorystyczny „Mszanianka”
  9. Zespół śpiewaczy „Olzanki”

Z kolei Zgodnie z uchwałą Nr 1203/2014 Zarządu Powiatu Wodzisławskiego z dnia 3 września 2014 r. w sprawie przyznania Nagród i Wyróżnień Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu w 2014 roku, spośród 65 zgłoszonych kandydatur wyłoniono 31 laureatów Nagród, a 8 osób otrzymało Wyróżnienia.

Nagrodę Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu w 2014 r. otrzymują:

• Osoby fizyczne za osiągnięte wyniki sportowe:
  1. Dominika Mosler
  24. Kacper Blanik
  25. Oliwer Krakowczyk
  26. Jakub Bauerek
  • Trenerzy prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe
    w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie:
  1. Aleksandra Pustołka
  2. Krzysztof Skorupa
  3. Damian Kempny
  4. Robert Knapik
  5. Grzegorz Miler

Wyróżnienia Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu otrzymują:

1. Szymon Orzoł
  2. Jan Klapsia
  3. Tomasz Jurczyk
  4. Łukasz Szołtysek
  5. Jacek Wojaczek, Arkadiusz Rak, Henryk Kałuża, Henryk Musioł, Marek Kucza, Henryk Majchar, Mirosław Latocha, Dariusz Majchar, Eugeniusz Danielczyk;
  6. Dominika Bura
  7. Martyna Bronek
  8. Mateusz Zając

Zarówno laureatom, jak i wszystkim pozostałym kandydatom Zarząd Powiatu Wodzisławskiego składa serdeczne gratulacje.