Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy tegorocznych laureatów Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w dziedzinie kultury i sportu - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego przyznał Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz Nagrody i Wyróżnienia Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu.

Zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu Wodzisławskiego z 20 kwietnia 2016 r. tegoroczne nagrody Powiatu Wodzisławskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, spośród 24 zgłoszonych kandydatur otrzymało 8 laureatów: Fundacja Muzyczna Orkiestry KWK Anna im. W. Kamczyka, Adam Bober, Bogusław Kołodziej, Arnold Płaczek, Jakub Blokesz, Jerzy Buczyński, Ryszard Kozłowski, Krystyna Dawid.
Łącznie na nagrody w dziedzinie kultury powiat w 2016 r. wyasygnował 14 tys. zł.

Z kolei w dziedzinie sportu w 2016 roku spośród 46 zgłoszonych kandydatur wyłoniono 32 laureatów. W kategorii zawodników przyznano 25 nagród: Szymonowi Skorupie (boks), Jerzemu Cieciorowi, Rudolfowi Bugli, Alicji Adamskiej, Dominice Burej i Kamili Ostrowskiej (wszyscy pływanie), Natalii Kuczek-Feć (judo), Dominice Bieleckiej, Agacie Warło, Wojciechowi Fojcikowi i Filipowi Kroemerowi (wszyscy biegi narciarskie), Bartłomiejowi Cichaczewskiemu, Danielowi Marcolowi, Kamilowi Huwrowi, Sebastianowi Mandryszowi i Sebastianowi Hauderowi, Robertowi Szajthauerowi (wszyscy szermierka) oraz Jakubowi Bugajskiemu, Kamilowi Koniecznemu, Filipowi Grygielowi, Dawidowi Baluchowi, Kacprowi Walawskiemu, Dominikowi Wróblewskiemu, Mateuszowi Tkoczowi i Dominikowi Matczakowi (wszyscy piłka siatkowa).

Spośród trenerów nagrodę otrzymał: Krzysztof Skorupa i Aleksandra Pustołka (biegi narciarskie), Robert Knapik (pływanie), Marek Przybysz (piłka siatkowa, siatkówka plażowa) oraz Krzysztof Urbański (szermierka). Z kolei w kategorii trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej doceniono Feliksa Szwedę i Konrada Zieleźnego.

Zgodnie z regulaminem wszyscy laureaci otrzymali nagrody finansowe. Ich wysokość jest jednak różna i zależy od wyniku sportowego oraz od tego czy osiągnięcie ma charakter indywidualny czy też drużynowy. Łączna wartość tegorocznych nagród w dziedzinie sportu wyniosła prawie 30 tys. zł.

Ich wręczenie odbędzie się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 5 maja.

Zarówno laureatom, jak i wszystkim pozostałym kandydatom serdecznie gratulujemy!

Sylwetki laureatów nagród: – POBIERZ (plik PDF 336 KB).