Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy plany naborowe do szkół prowadzonych przez Powiat - Powiat Wodzisławski

Znamy plany naborowe do szkół prowadzonych przez Powiat

Jak co roku przedstawiamy bogatą ofertę kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski.

Mamy nadzieję, że wiedza o rodzajach i typach szkół ponadgimnazjalnych pozwoli młodzieży opuszczającej gimnazja dokonać rozsądnego wyboru szkoły, w której będzie się uczyć zawodu lub przygotowywać do dalszej edukacji na studiach wyższych. W bieżącym roku – wzorem lat ubiegłych – nabór do szkół ponadgimnazjalnych będzie odbywał się drogą elektroniczną. Na bieżąco każdy absolwent będzie mógł więc za pośrednictwem Internetu śledzić swoje szanse zapisania się do wybranej szkoły.

W nowym roku szkolnym Powiat planuje w swoich szkołach utworzyć 47 oddziałów dla młodzieży, a także 15 dla dorosłych (w ramach Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl.). Wśród nowych kierunków są technik analityk, elektromechanik oraz operator obrabiarek skrawających. Po kilku latach braku naboru reaktywowane zostanie Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie. Będzie ono kształcić w zawodzie górnik, a jego uczniowie – podobnie jak młodzież  3 oddziałów w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. – będzie objęta gwarancjami pracy przez Kompanię Węglową.

W celu ułatwienia podjęcia decyzji oraz dostarczenia maksymalnie wielu informacji o szkołach, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. opracowało – tak jak w latach ubiegłych – informator naborowy. Jest on rozdawany w gimnazjach na terenie całego powiatu, a także dostępny w wersji elektronicznej TUTAJ.