Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy mistrzów amatorskiego turnieju siatkówki - Powiat Wodzisławski

Znamy mistrzów amatorskiego turnieju siatkówki

9 amatorskich drużyn wzięło udział w Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. W hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śl. w minioną sobotę zagrali mieszkańcy powiatu i zawodnicy spoza niego. Najlepszą okazała się reprezentacja PRO NET BUD z Piekar Śląskich.

Rozgrywki rozpoczęły się o 8:30 i trwały ponad osiem godzin. Wzięło w nich udział ostatecznie 9 drużyn, które przyjechały do Wodzisławia Śl. m.in. z Tychów, Gliwic, Piekar Śl., Poczesnej, Rybnika. Wśród uczestników turnieju znaleźli się także reprezentanci naszego powiatu, drużyny: „Forma Wodzisław”, „Wariaty Czyżowice”, „Straż Wodzisław”, „Promil”.

Pierwsze dwie fazy zawodów rozgrywane systemem pucharowym wyłoniły trzy najlepsze zespoły, które w fazie finałowej zagrały systemem „każdy z każdym”. Wśród najlepszej trójki znalazły się: ARKADIA Tychy, PRO NET BUD Piekary Śl. i Gmina Poczesna (powiat częstochowski).

Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z Piekar Śląskich, która wygrała oba spotkania i zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Srebro wywalczyli zawodnicy ARKADII Tychy, z kolei na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna Gminy Poczesna.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny również medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczył Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego – Dariusz Prus.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: PRO NET BUD Piekary
II miejsce: ARKADIA Tychy
III miejsce: Gmina Poczesna
IV – Promil – Wodzisław Śl.
V – Mechanik – Rybnik
VI – Szerocki Volley – Jastrzębie-Zdrój/Gliwice