Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy laureatów V Przeglądu Zespołów Tanecznych Pszów 2012 - Powiat Wodzisławski

Znamy laureatów V Przeglądu Zespołów Tanecznych Pszów 2012

W minioną sobotę, 26 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbyła się V Edycja Przeglądu Zespołów Tanecznych Pszów 2012. Impreza współfinansowana była przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim i Urząd Miasta w Pszowie.

Przegląd rozpoczął występ zespołu „Diablo”. W konkursie wzięło udział 39 zespołów z całego regionu, a na scenie zaprezentowało się prawie 600 młodych tancerzy. Zmaganiom uczestników bacznie przyglądało się jury. Ogłoszenie wyników oraz uhonorowanie laureatów przeglądu nastąpiło podczas uroczystego finału. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary z rąk Zbigniewa Seemanna, Członka Zarządu Powiatu Wodzisławskiego.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

GRUPA MŁODSZA

2. Radlińska Przystań
3. Radość

GRAND PRIX – Szansa

Celem imprezy była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów tanecznych szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz integracja środowisk tworzących amatorski ruch taneczny, w tym wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości tanecznej, a także integracja ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

W przeglądzie uczestniczyły zespoły taneczne reprezentujące stowarzyszenia i organizacje skupiające osoby niepełnosprawne, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, a także placówki oświatowo-wychowawcze.

Zespoły podzielone były na cztery kategorie artystyczne: Street Dance (hip-hop, breakdance,  dancehall, popping itp.), inne formy tańca (disco dance, pozostałe formy tańca), Show Dance (inscenizacja taneczna, widowisko taneczne, miniatura taneczna, jazz, modern, itp.) oraz taniec towarzyski. Tancerze zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (6-14 lat) i starszej (15-21 lat).