Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy laureatów konkursu Człowiek Roku - Powiat Wodzisławski

Znamy laureatów konkursu Człowiek Roku

Wszystko już jasne, tegorocznymi zdobywcami tytułu Człowiek Roku tuWodzisław.pl 2016 zostali: Tadeusz Wojciechowski, Zofia Bornikowska oraz Sandra Pniak. Z kolei Nagroda Internautów powędrowała do rąk Edyty Zając. To już piąta edycja konkursu organizowanego pod patronatem starosty wodzisławskiego i prezydenta miasta Wodzisławia Śl. . Wczoraj laureaci odebrali statuetki.

Uroczysta gala finałowa konkursu Człowiek Roku tuWodzisław.pl 2016 miała miejsce w Gościńcu Wodzisławskim. Już trzeci rok z rzędu nagrody przyznawane były w czterech kategoriach: Biznes, Kultura, Sport i Nagroda Internautów. Dla przypomnienia: laureatów w pierwszych trzech kategoriach wybierała kapituła w składzie: Ireneusz Serwotka – Starosta Wodzisławski, Przewodniczący Kapituły, Mieczysław Kieca – Prezydent Miasta Wodzisław Śląski, Bogdan Bojko – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Krzysztof Dybiec – Prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śl., Andreas Glenz – Człowiek Roku tuWodzislaw.pl 2014 w kategoriach Biznes oraz Nagroda Internautów, Krzysztof Jaroch – Dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, Sławomir Kulpa – Dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śl., Marian Oślizło – Laureat Konkursu Człowiek Roku tuWodzisław.pl 2015, Józef Szymaniec – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl., Jerzy Waltar – Starszy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl., Monika Krzepina – Redaktor prowadząca tuWodzislaw.pl, Sekretarz Kapituły, Wacław Wrana – Redaktor naczelny tuWodzisław.pl. Nagrodę Internautów przyznawali czytelnicy tuWodzisław.pl.

Statuetkę w kategorii „Biznes” otrzymał Tadeusz Wojciechowski – właściciel firmy Handlobud z Wodzisławia Śląskiego. Oprócz Tadeusza Wojciechowskiego, w tej kategorii nominowani byli: Jacek Łopuszyński – firma PCI Proma z Wodzisławia Śląskiego oraz Szymon Zawadzki – firma Create Reality z Wodzisławia Śląskiego.

W kategorii „Kultura” zwyciężyła Zofia Bornikowska – aktorka, reżyserka, prezes Stowarzyszenia „Nasz Wodzisław”. W tej kategorii nominowani byli również: Dominka Brzoza-Piprek – dyrektor artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislawia” oraz Wojciech Ciuraj – lider zespołu „Walfad”.

Spośród nominowanych sportowców nagrodę otrzymała Sandra Pniak – czołowa zawodniczka w brazylijskim ju-jitsu. O zwycięstwo walczyli również: Dominika Bielecka – reprezentantka Polski w biegach narciarskich, Bartłomiej Sikorski – kapitan LKS „Unia” Turza Śl., Joana Sobota – kapitan ŻKK „Olimpia” Wodzisław Śląski, a także Edyta Zając – trener i prezes UKS „Strzał”.

Czwarta, ostatnia statuetka powędrowała do Edyty Zając. 3299 głosów czytelników portalu tuWodzisław.pl zadecydowało, że Nagroda Internautów powędrowała do trenerki UKS „Strzał”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego – Mieczysław Kieca oraz Starosta Powiatu Wodzisławskiego – Ireneusz Serwotka.

Zapraszamy do galerii. Więcej zdjęć na portalu www.tuwodzislaw.pl

Tekst: Monika Krzepina, www.tuwodzislaw.pl; oprac. WPR
Foto: Dominik Gajda