Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiany w rozkładzie jazdy PKS - Powiat Wodzisławski

Zmiany w rozkładzie jazdy PKS

Z nowym rokiem szkolnym Powiat Wodzisławski wprowadza korektę do rozkładów jazdy autobusów.

W pierwszych dniach września okazało się, że liczba pasażerów korzystających z powiatowej komunikacji publicznej jest tak duża, że niektóre autobusy nie zdołały zabrać wszystkich chętnych. Reakcja Starostwa jest natychmiastowa i już od poniedziałku, 9 września, nastąpią korekty w rozkładzie jazdy, tak aby żaden z uczniów nie miał problemów z dojazdem do szkoły.

Największe zmiany nastąpią na linii łączącej Podbucze, Skrzyszów i Krostoszowice z Wodzisławiem Śląskim. Autobus odjeżdżający dotychczas z Podbucza o godzinie 6:45 będzie odjeżdżał 15 minut później i w Wodzisławiu Śląskim przejeżdżał ulicami  Matuszczyka, Radlińską i Jana Pawła. Kurs o 7:30 będzie dowoził jedynie dzieci z Podbucza i Skrzyszowa do gimnazjum i szkoły podstawowej. Na tej linii uruchomiony zostanie natomiast dodatkowo kurs o 8:35.

Ponadto autobus z Jastrzębia – Zdroju Moszczenicy przez Godów i Skrzyszów do Wodzisławia Śląskiego (odjazd 6:00) będzie w dni nauki szkolnej kursował także przez Skrbeńsko. W związku z tym z przystanku w Moszczenicy odjedzie o 6 minut wcześniej.