Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiany w Geodezji i Finansach - Powiat Wodzisławski

Zmiany w Geodezji i Finansach

W Wydziale Geodezji, realizującym szeroki katalog zadań z zakresu administracji geodezyjnej i kartograficznej (m.in. prowadzi ewidencje gruntów, budynków i sieci uzbrojenia terenu, a także tworzy […]

W Wydziale Geodezji, realizującym szeroki katalog zadań z zakresu administracji geodezyjnej i kartograficznej (m.in. prowadzi ewidencje gruntów, budynków i sieci uzbrojenia terenu, a także tworzy i udostępnia opracowania, takie jak mapy ewidencyjne i zasadnicze) i zatrudniającym około trzydziestu pracowników, dokonano zmian w stanowiskach pracy oraz wzmocniono i usprawniono nadzór merytoryczny nad jego funkcjonowaniem. W wydziale utworzono stanowisko pierwszego i drugiego zastępcy naczelnika, którymi zostały osoby dotychczas pełniące funkcję kierowników Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Referatu Katastru – odpowiednio Dorota Podeszwa oraz Ewa Wiechoczek. Dodatkowo ze względu na rozwój narzędzi informatycznych wykorzystywanych w pracy geodezyjnej, jak mapa numeryczna, systemy informacji przestrzennej, i.KERG itp. powiatowego geodetę, którym jest naczelnik wydziału Agata Kubina, wspierać będzie główny specjalista, którym została dotychczasowa inspektor Alina Grychtoł-Brawańska.

Zmiany nastąpiły również w Wydziale Finansowo-Budżetowym. Powstał tam Referat Rachunkowości Budżetowej Powiatu, którego szefową została Katarzyna Froncek. W związku z wprowadzeniem centralizacji rozliczeń podatku VAT w wydziale utworzono też stanowisko głównego specjalisty w tym zakresie. Została nim Danuta Pierchała.

Co warte podkreślenia, ostatnie zmiany nie spowodowały wzrostu zatrudnienia w Starostwie.