Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zloty medal innowacji dla wodzisławskiego Zespołu Szkół Zawodowych - Powiat Wodzisławski

Zloty medal innowacji dla wodzisławskiego Zespołu Szkół Zawodowych

Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim podczas VII Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTRAG w Katowicach otrzymał złoty medal za projekt realizacji prac związanych z wykonaniem modelu suwnicy z chwytakiem, oprogramowaniem sterownika PLC oraz mikrokontrolera AVR.

Suwnica ta jest produktem końcowym projektu partnerskiego Building the common future realizowanego w szkole w latach 2009-2011 w ramach programu Leonardo da Vinci. Będzie ona również wykorzystywana w aktualnie realizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim projekcie w ramach programu Leonardo da Vinci pod nazwą: Tomorrow Becomes Today – Student – Made Advanced Real Technology (TBT-Smart ).

Organizatorem Targów było Centrum Innowacji Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Katowicach, a patronat nad imprezą objęli: Wicepremier, Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak, Marszałek Województwa Śląskiego – Adam Matusiewicz oraz Prezes Urzędu Patentowego RP – Alicja Adamczak.