Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zimowe warsztaty z chłodnictwa i klimatyzacji - Powiat Wodzisławski

Zimowe warsztaty z chłodnictwa i klimatyzacji

Uczniowie wodzisławskiego Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w innowacyjnej klasie kształcącej w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji, wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym w firmie Pol-Eko-Aparatura w Wodzisławiu Śląskim.

Warsztaty w Pol Eko Aparatura dla uczniów technikum

Spółka Pol-Eko-Aparatura specjalizuje się m.in. w produkcji i obsłudze urządzeń związanych z branżą chłodniczą. Szkolenie dla uczniów i nauczycieli, jakie firma zorganizowała w ramach współpracy ze szkołą, poprowadził znawca tematu i doświadczony praktyk w dziedzinie chłodnictwa, mgr inż. Zbigniew Rusak, na co dzień związany z Centralnym Ośrodkiem Chłodnictwa w Krakowie. Było to pierwszego tego rodzaju spotkanie z całego cyklu szkoleń zaplanowanych dla przyszłych techników chłodnictwa i klimatyzacji.

Współpraca firmy Pol-Eko-Aparatura z Zespołem Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. jest z kolei przykładem dobrych praktyk w zakresie rozwoju i podnoszenia jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie wodzisławskim. Prywatny przedsiębiorca postanowił bowiem włączyć się w proces kształcenia młodzieży, co w przyszłości zaowocuje tym, że absolwenci szkoły będą przygotowani do pracy nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie, zdobywszy to, co dla wielu pracodawców jest najcenniejsze: doświadczenie.