Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zespół Szkół Zawodowych mistrzem HAL CUP 2013 - Powiat Wodzisławski

Zespół Szkół Zawodowych mistrzem HAL CUP 2013

Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych z Wodzisławia Śl. wywalczyła pierwsze miejsce w rozgrywkach piłki halowej HAL CUP 2013, organizowanych przez Stowarzyszenie Integracji Europejskiej w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Powiatu Wodzisławskiego.

Piąty już turniej piłki halowej HAL CUP 2013 odbył się 25 października w hali sportowej w Gorzyczkach (sala ta posiada odpowiednie wymiary, dopuszczona jest również przez PZPN do rozgrywek piłki nożnej halowej).

Do turnieju zaproszone zostały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu wodzisławskiego, zgłosiło się 6 szkół, ostatecznie w rozgrywkach uczestniczyło 5 drużyn – mówi Prezes Stowarzyszenia, Jarosław Szczęsny.

Wszystkie mecze zostały rozegrane w jednej grupie systemem „każdy z każdym”, łącznie odbyło się ich 10, po 10 minut każdy. W grze obowiązywały przepisy takie, jak obowiązują w ligowej piłce halowej, m.in. bez ślizgów, rzut z autu nogą, brak spalonych.

Po fazie rozgrywek w grupie na pierwszym miejscu znalazł się Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., który zdobył 8 punktów, o 1 punkt mniej otrzymał Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl., kolejno uplasowali się: Zespół Szkól Ekonomicznych – 7 punktów, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie – 6 punktów i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie 0 punktów.

Mecz finałowy rozegrał się pomiędzy reprezentacją Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., a Zespołem Szkół Zawodowych w  Wodzisławiu Śl., w którym zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych 5:3 i tym samym powtórzyła swój sukces sprzed roku.

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik ZSZ – Kamil Kucharski, który został uhonorowany dyplomem i pucharem. Drużyny, które zajęły miejsca  1-4 otrzymały pamiątkowe puchary, a miejsce 1-3 również medale, które wręczyli: Wicestarosta Dariusz Prus oraz Prezes Stowarzyszenia Jarosław Szczęsny.