Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. zaprezentował się w czeskiej Ostrawie - Powiat Wodzisławski

Od 2 do 5 października w Ostrawie odbywały się XX Europejskie Dni Niepełnosprawności, nad którymi patronat objął Parlament Europejski. Na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Ostrawie, Anny Olszewskiej, a także Stowarzyszenia Trigon w Ostrawie udział w wydarzeniu wziął Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., którego organem prowadzącym jest Samorząd Powiatu Wodzisławskiego.

Dyrektor placówki, Beata Rączka, zaprezentowała działalność Zespołu. Szczególne zainteresowanie słuchaczy wzbudziły realizowane w placówce innowacyjne formy edukacyjne, takie jak mieszkanie treningowe czy kawiarnia treningowa.

W ramach Dni, w czwartek, 4 października, odbył się także wernisaż prac wykonanych przez uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Przez kolejny miesiąc można je podziwiać w barze mlecznym „NAPROTI” w Ostrawie, który jest prowadzony przez osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia Trigon. Wystawa odbywa się pod patronatem Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie.