Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Żegnamy prof. dr. hab. inż. Antoniego Motyczkę - Powiat Wodzisławski

Żegnamy prof. dr. hab. inż. Antoniego Motyczkę

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy ś.p. prof. dr. hab. Antoniego Motyczkę – Senatora RP, Przewodniczącego Rady Powiatu Wodzisławskiego I kadencji, nauczyciela akademickiego, naukowca, przedsiębiorcę i działacza samorządowego.

Drogi Antoni, profesorze, senatorze,

nie łatwo żegnać się, szczególnie kiedy dla większości z nas byłeś kolegą, przyjacielem, mentorem czy nauczycielem. Żegna Cię cała społeczność powiatu wodzisławskiego, którą tak godnie reprezentowałeś w Senacie RP.

Nie sposób nie pamiętać tego trudnego okresu budowania powiatowej wspólnoty samorządowej, w której przez 7 lat tak aktywnie brałeś udział jako radny i przewodniczący Rady Powiatu I kadencji. Zawsze akcentowałeś troskę o obywatela, człowieka pracy, jego prawo do godnego życia. Jako radny  pomagałeś w wielu istotnych sprawach dla powiatu, brałeś udział we wdrażaniu wielu strategii społecznych i tworzeniu nowych warunków dla funkcjonowania służby zdrowia, edukacji, straży pożarnej czy policji na naszym terenie.

Byłeś człowiekiem wytrwałym, nie zakładałeś niepowodzeń i nie mówiłeś że nie podołasz. To dzięki Twojemu uporowi i wytrwałości mieszkańcy naszego powiatu m. in. szczycą się posiadaniem Autostrady A1, Polderu Buków i rozpoczęciem budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego „ Racibórz Dolny”.

Kochałeś Śląsk, wspominałeś często tych, którzy oddali życie za jego polskość w powstaniach śląskich, czego wyrazem było Twoje przywiązanie do tej Ziemi oraz dążenie do jej ciągłego rozwoju.

Twoja skromność zjednywała Ci ludzi, z którymi się spotykałeś na co dzień zawsze poświęcając im swój czas, służąc fachową poradą czy pomocą.

Dziękuję Tobie w imieniu wszystkich mieszkańców ziemi wodzisławskiej za każdy dar i uczynek dobroci. Brakować Cię będzie szczególnie tym, o których tak bardzo dbałeś i których los był dla Ciebie tak ważny: dzieciom niepełnosprawnym z Zespołu Placówek  Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych, wychowankom Domu Dziecka, młodzieży szkolnej, nauczycielom i wychowawcom. Żyłeś dla innych, zawsze wyciągałeś pomocną dłoń, nieustannie można było liczyć na Twoje wsparcie i bezinteresowność.

Składamy Ci hołd i dziękujemy za wszystko Tobie i Twojej pogrążonej w smutku rodzinie, która to społeczne posłannictwo umożliwiała Ci tak aktywnie realizować.

Mój przyjacielu! Nigdy od nas i od tej ukochanej Ziemi nie odejdziesz na zawsze. Nie będziesz już obecny tutaj swoim ciałem, ale Twoja myśl, idea i wszystko , co zrobiłeś pozostanie nieśmiertelne.

Naszym zadaniem będzie kontynuowanie tego, czego nie zdążyłeś ukończyć, a Ty, uśmiechając się do nas z innego wymiaru, żywię przekonanie – będziesz bardzo szczęśliwy.

Pamięć o Tobie pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Starosta Powiatu Wodzisławskiego

Tadeusz Skatuła