Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zebranie sprawozdawcze Fundacji "Wspólnota Dobrej Woli" - Powiat Wodzisławski

Zebranie sprawozdawcze Fundacji „Wspólnota Dobrej Woli”

„Pomoc rodzicom i opiekunom dzieci niepełnosprawnych poprzez rehabilitację i leczenie ich dzieci”. Taka jest misja wodzisławskiej fundacji "Wspólnota Dobrej Woli".

Fundacja od wielu lat wspiera działalność Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. 23 marca podczas zebrania sprawozdawczego Fundacji Wiesława Kiermaszek Lamla, prezes zarządu fundacji przypomniała m.in. o szeregu akcji prowadzonych na rzecz podopiecznych Ośrodka.

Warto przypomnieć choćby tradycyjną zbiórką pieniędzy w okolicach cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych. Dzięki zaangażowaniu tysiąca wolontariuszy udało się zebrać ponad 64 tysiące zł.

Fundacja założona została aktem notarialnym w 1992 roku przez Parafie dekanatu wodzisławskiego i pszowskiego oraz Miasto Wodzisław Śląski, a jej celem było utworzenie Ośrodka dla dzieci, potrzebujących leczenia rehabilitacyjnego.  1 czerwca 1998 roku Ośrodek poświęcono i oddano do użytku. Obecnie z Ośrodka korzysta od 450 do 480 dzieci z całego powiatu wodzisławskiego, w tym 30 dzieci w najtrudniejszej sytuacji zdrowotnej w ramach pobytu dziennego.

Podczas zebrania, dziękując za długoletnią współpracę prezes fundacji wręczyła pamiątkowe statuetki staroście Ireneuszowi Serwotce, prezydentowi Mieczysławowi Kiecy, oraz Elżbiecie Hibner – księgowej fundacji.

Po otrzymaniu pozytywnej opinii komisji rewizyjnej Zarząd fundacji otrzymał kolejne absolutorium.