Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zdobyli brąz w Polinezji Francuskiej - Powiat Wodzisławski

Zdobyli brąz w Polinezji Francuskiej

Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd na Mistrzostwa Świata Szkół dla reprezentacji Polski szkół w siatkówce plażowej chłopców, odbywające się na dalekiej wyspie Tahiti we Francuskiej Polinezji na przełomie maja i czerwca.

Ekipa trenera Marka Przybysza w składzie: Beniamin Granieczny, Jakub Bugajski i Wojciech Szwed zajęła 3 miejsce w kategorii U-18.

Zawodnicy to absolwenci szkoły z terenu powiatu wodzisławskiego – Gimnazjum Sportowego w Radlinie. Prawo gry w tej imprezie zapewnili sobie po wygraniu Mistrzostw Polski Gimnazjów w 2016 roku. Ekipa spędziła 2 dni w podróży i po 26 tysiącach km spędzonych w samolocie i 12 godzinach różnicy czasu wylądowała w Papeete stolicy Polinezji Francuskiej.

Chłopaki w swojej grupie pokonali Włochów i gospodarzy turnieju po 2:0 i przegrali z kosmicznie grającą Brazylią 0:2 ( będąc zespołem , który uzyskał najkorzystniejszy wynik punktowy 14:21, 18:21). W półfinale niestety przegrali z Chinami . Mecz o 3 miejsce odbywał się w samo południe przy temperaturze 37 stopni w cieniu. Po wielkiej bitwie zakończył się wygraną 2:1 naszej ekipy. Należy dodać, że byliśmy najmłodszą ekipą w naszej kategorii U-18. Nasi zawodnicy to 17 latkowie. Turniej wygrali oczywiście Brazylijczycy , pokonując Chiny 2:0 (21:4,21:7). Nie ma w tym przypadku. Ci zawodnicy są uczniami szkoły sportowej zajmującej się tylko szkoleniem w zakresie beach volleya z Sao Paulo. Zresztą na 6 kategorii wśród dziewcząt i chłopców wygrali 5.

Absolwentom radlińskiej szkoły gratulujemy wspaniałego wyniku!