Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zbliża się INDUSTRIADA – Święto Szlaku Zabytków Techniki - Powiat Wodzisławski

Zbliża się INDUSTRIADA – Święto Szlaku Zabytków Techniki

300 godzin wydarzeń i atrakcji, 288 imprez, 43 koncerty, wiele godzin warsztatów, wydarzeń sportowych , gier, rajdy samochodowe i motocyklowe – to wszystko w ramach zbliżającej się INDUSTRIADY 2012. W ostatnią sobotę czerwca szykuje się dzień pełen wyjątkowych atrakcji organizowanych w postindustrialnej scenerii. 30 czerwca odbędzie się już III edycja INDUSTRIADY.

Ten jednodniowy przegląd jest Świętem Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Promuje on niezwykły turystyczny szlak samochodowy skupiający 36 obiektów industrialnych z całego regionu śląskiego. W poprzemysłowych przestrzeniach, takich jak byłe fabryki, zabytkowe kopalnie, działające browary, unikatowe kolonie robotnicze odbędzie się szereg imprez. Na trasie Szlaku znajdują się, między innymi Galeria Szyb Wilson w Katowicach, Huta Szkła „Zawiercie” w Zawierciu, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie, Radiostacja Gliwice i wiele innych ciekawych miejsc. Na uczestników czekają specjalnie przygotowane na ten dzień koncerty, spektakle, wystawy, zabawy, konkursy i warsztaty kreatywne. Na INDUSTRIADĘ w szczególności zapraszają ZABOTY, czyli zabytkowe roboty. Są to energetyczne szlakowe chochliki, występujące w charakterze wyjątkowych przewodników po Szlaku.

W organizację Święta Szlaku Zabytków Techniki włączyło się 50 różnych podmiotów z całego województwa: stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, prywatne firmy, samorządy, muzea, animatorzy kultury, uczelnie i wiele innych.

Dużym udogodnieniem dla zwiedzających będą bezpłatne autobusy. Pomiędzy obiektami szlaku wyznaczono dwie pętle wraz z węzłem przesiadkowym. Do miejsc nieobjętych bezpłatnym transportem będzie można dojechać samochodem lub skorzystać z propozycji obiektów: autobusów, tramwajów, a nawet bryczki. Wolontariusze pomogą podróżnym w zorientowaniu się w możliwościach przejazdu pomiędzy obiektami i dotarciu do wybranego miejsca.

Podobnie jak w poprzednich latach INDUSTRIADA dostarczy mnóstwa pozytywnych emocji. Będzie to niepowtarzalna okoliczność na poznanie dziedzictwa poprzemysłowego regionu, a przy tym świetna okazja do zabawy.

Więcej informacji oraz szczegółowy program INDUSTRIADY 2012 znajdują się TUTAJ