Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zawody konne w skokach przez przeszkody za nami - Powiat Wodzisławski

Zawody konne w skokach przez przeszkody za nami

W miniony weekend w Skrzyszowie odbyły się III Towarzyskie oraz II Regionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Jeździecki „Tynka” ze Skrzyszowa.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 47 zawodników z całego Śląska. Dla najmłodszych miłośników sportu został zorganizowany konkurs z niespodzianką, w którym część parkuru zawodnicy pokonali tradycyjnie na koniach, zaś resztę konkurencji przejechali na rowerach.

O najwyższe trofeum walczyli tacy zawodnicy jak: Tomasz Kumorek oraz Damian Zmorek. Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego przypadł Damianowi Zmorkowi na koniu Salvator. Dekoracji dokonały Donata Malińska – Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu, Martyna Kasprzak – wiceprezes do spraw sportu LKS „Tynka” i Elżbieta Janik – sędzina główna zawodów.

Warto dodać, że I edycja Regionalnych Zawodów Konnych w skokach przez przeszkody odbyła się w Skrzyszowie w czerwcu.