Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zaszczep w sobie chęć szczepienia - Powiat Wodzisławski

Zaszczep w sobie chęć szczepienia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim informuje, że rusza, przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny, akcja informacyjna mająca na celu promocję szczepień ochronnych.

Szczepienia ochronne są najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem zapobiegania chorobom zakaźnym. Szczepiąc się można wyeliminować wiele chorób zakaźnych, zmniejszając tym samym liczbę powikłań oraz zgonów z ich powodu. W związku z tendencją do zmniejszenia się liczby osób poddających się szczepieniom ochronnym podejmowana są działania informacyjno-edukacyjne, mające na celu zwiększenie zaufania do korzyści wynikających z profilaktyki chorób zakaźnych, głównie poprzez poddawanie się szczepieniom zgodnie z Programem Szczepień Ochronnym. Akcja kierowana jest do ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem: rodziców dzieci w wieku 0-3 oraz dzieci przedszkolnych, studentów uczelni wyższych, osób starszych, osób podróżujących.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim sprawuje nadzór nad wykonawstwem szczepień ochronnych przewidzianych obowiązującym programem szczepień ochronnych na dany rok oraz nad dystrybucją szczepionek i zgłaszaniem niepożądanych odczynów poszczepiennych. W ramach akcji „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” wodzisławska inspekcja sanitarna prowadzi także edukację rodziców dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli, współpracuje z Punktami Szczepień w Zakładach Opieki Zdrowotnej i prowadzi dystrybucję materiałów oświatowo-zdrowotnych.

Ulotka informacyjna

Więcej informacji na www.szczepienia.gis.gov.pl