Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ekologiczna ścieżka zmysłów - Powiat Wodzisławski

Ekologiczna ścieżka zmysłów

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu 18 stycznia udzielił dofinansowania w wysokości 5000zł do projektu z zakresu edukacji ekologicznej pn. „Boso poznaję świat – ekologiczna ścieżka zmysłów”.

Projekt  Zespołu  Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim jest  inicjatywą różnych form edukacji proekologicznej oraz prozdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu terapeutycznego. Projekt przewiduje budowę  „ekologicznej ścieżki zmysłów”  nie tylko dla  niepełnosprawnych wychowanków placówki, ale także dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego.
Ścieżka powstanie na terenie ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim, a w jej przygotowaniu pomogą m. in. uczniowie najstarszych klas gimnazjum. Pod opieką nauczyciela utworzone zostaną  oddzielone od siebie krawężnikami kwatery wypełnione naturalnymi materiałami (żwirem, korą, piaskiem, szyszkami, kasztanami, żołędziami, kamieniami, igliwiem, drewnem, belkami i kłodami) oraz obsadzone zostaną różnymi gatunkami iglaków i bylin.   Tak przygotowana „ekologiczna ścieżka zmysłów”  służyć będzie do prowadzenia zajęć  stymulujących zmysły stóp z  uwzględnieniem korzyści płynących ze spacerów na boso. Prace związane z utworzeniem ścieżki rozpoczną się już w marcu a my z niecierpliwością czekamy na jej otwarcie.